Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, tıkanıklık açma çalışmalarına yönelik, oldukça işlevsel cihazlar üretilmiştir. Daha önce pompa, tel gibi yöntemlerle açılmaya çalışan tıkanıklar, bugünlerde oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Son dönemlerde geliştirlen kanal açma makineleri sayesinde, yalnızca 45 dakika gibi bir süre içerisinde tıkanıklıklar açılabilmekte ve gider borusu analizleri yapılabilmektedir. Bu sayede, daha önce saatler süren, kimi zaman betonun bile kaldırımasına sebep olan bu problem oldukça pratik bir çözüme kavuşmuştur.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Gider borusundaki tıkanıklıkların açılması için özel bir cihaz kullanılmaktadır. Pimaş Açma Makinesi olarak isimlendirilen bu cihazın özel bir yayı bulunmaktadır. Yayın ucuna farklı özelliklere sahip aparatlar takılmakta ve tıkanıklığa sebep olan cisme en uygun müdahale yapılabilmektedir. Örneğin, gider borusunu tıkayan cisim, parçalanabilir bir cisim ise, yayın ucuna parçalama görevinde kullanılabilecek bir aparat takılır. Bez gibi diğer cisimler için ise çekip çıkarma görevinde kullanılabilen aparatlar kullanılır.

Tıkanıklık Nasıl Tespit Edilir?

Gider borusundaki tıkanıklıklar ve bu tıkanıklıklara yol açan cihazlar, kameralı görüntüleme teknolojisi ile tespit edilir. Bu cihazlar sayesinde elde edilen veriler ışığında kanal açma makineleri kullanılır. Öncelikle gider borusundaki tıkanıklığın yeri tespit edilir. Ardından gider borusunu tıkayan cisim görüntülenir. Bu bilgiler ışığında, gider açma makinesine en uygun aparat takılarak, tıkanıklık açma operasyonuna başlanır.

Tıkanıklığı açma operasyonu sona erdikten sonra, yine bir kamera yardımıyla, boru baştan aşağı görüntülenir. Boruda herhangi farklı bir problem olmadığı görülürse, işlem sona ermiş olur. Aksi halde, diğer tıkanıklıklar ve ileride tıkanıklıklara yol açabilecek yerlere de uygun müdahaleler yapılır.

Tıkanıklık Açma firmamız tarafından verilen bir hizmettir. Yıllardır bu alanda faaliyet gösteren bir firma olarak, sizlere en uygun fiyatlarla en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.