Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

tıkanıklık açma

Tıkanıklık Nedir?

Tesisat mantığına göre bakıldığında tıkanıklık kelimesi engel ve sıkışma gibi tabirlerin anlamlarına eş değer bir kelimedir. Gelelim işin doğrusuna asıl olan şey, gider borularına atılan yada kaçırılan cisimlerin borularda takılması sonucu ortaya çıkan kötü bir durumdur. Tıkanıklık dikkat edilse dahil paralel hatların bağlanmasından dolayı vb. bir çok nedenden dolayıda meydana gelebilir. Nedir tıkanıklığa sebep olan nedenler gelin inceleyelim.

  NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ!  

AYNI GÜN SERVİS – 7/24  HİZMET – PROFESYONEL ÇALIŞMA

tuvalete fırça düştü

0282 788 82 18 0553 690 90 67

Tıkanıklık Nasıl Oluşur?

Tıkanıklığın nedenlerini araştırmaya başlamadan önce vereceğimiz bilgilerin gerçekliği tecrübelerimiz doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Kesinlikle araştırılma ve kopya bilgiler değildir. Tıkanıklığın bir çok nedeni olduğu için tıkanıklıkları şu 3 başlıkta anlatalım. Gider borularında yapılan hatalı işçiliği aşağıda belirtmeyeciz. Kullanıcı hatalarını baz aldık.

Banyo giderlerinin tıkanması genelde sık yaşanan sorunlardandır. Sebebi ise erkek ve kadın saçlarından, sabun ve kireçlenme tortularından kaynaklanabilir. Bir dikkatsizlik sonucu kaçırılan şampuan kapağı vb. ortaya çıkan sorunlar nedeniyle boruya kaçan cisim dar bir noktada sıkışırak tıkanıklığa neden olur.

Geldik listenin sonuna ve en sık yaşanan problemlerin başına, tuvalet tıkanıklığı sorununu yaşamayan yoktur sanırım, tuvalet nasıl tıkanırmış bakalım. Genellikle sebebi herkes tarafından bilinse dahi yinede kullanılmaya ve tuvalete atılmaya devam eden tuvalet kağıdıdır. Bu evreyi takip eden ıslak mendil,hijyen pedi,bez ve kaba cisimler de tuvaletin tıkanmasına neden olur. Bu bazen çocukların bazende biz ebeveynlerin dikkatsizliği sonucu başımıza gelebilir.

Tıkanıklık Nasıl Tespit Edilir?

Gider borusundaki tıkanıklıklar ve bu tıkanıklıklara yol açan cihazlar, kameralı görüntüleme teknolojisi ile tespit edilir. Bu cihazlar sayesinde elde edilen veriler ışığında kanal açma makineleri kullanılır. Öncelikle gider borusundaki tıkanıklığın yeri tespit edilir. Ardından gider borusunu tıkayan cisim görüntülenir. Bu bilgiler ışığında, gider açma makinesine en uygun aparat takılarak, tıkanıklık açma operasyonuna başlanır.
 

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

 
tıkalı gider açma

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, tıkanıklık açma çalışmalarına yönelik, oldukça işlevsel cihazlar üretilmiştir. Daha önce pompa, tel gibi yöntemlerle açılmaya çalışan tıkanıklar, bugünlerde oldukça rahat bir şekilde yapılabilmektedir. Son dönemlerde geliştirlen kanal açma makineleri sayesinde, yalnızca 45 dakika gibi bir süre içerisinde tıkanıklıklar açılabilmekte ve gider borusu analizleri yapılabilmektedir. Bu sayede, daha önce saatler süren, kimi zaman betonun bile kaldırımasına sebep olan bu problem oldukça pratik bir çözüme kavuşmuştur.
 

Mutfak Tıkanıklığı Açma

tıkanıklık açma evde

Gider borusundaki tıkanıklıkların açılması için özel bir cihaz kullanılmaktadır. Pimaş Açma Makinesi olarak isimlendirilen bu cihazın özel bir yayı bulunmaktadır. Yayın ucuna farklı özelliklere sahip aparatlar takılmakta ve tıkanıklığa sebep olan cisme en uygun müdahale yapılabilmektedir. Örneğin, gider borusunu tıkayan cisim, parçalanabilir bir cisim ise, yayın ucuna parçalama görevinde kullanılabilecek bir aparat takılır. Bez gibi diğer cisimler için ise çekip çıkarma görevinde kullanılabilen aparatlar kullanılır.

Tıkanıklığı açma operasyonu sona erdikten sonra, yine bir kamera yardımıyla, boru baştan aşağı görüntülenir. Boruda herhangi farklı bir problem olmadığı görülürse, işlem sona ermiş olur. Aksi halde, diğer tıkanıklıklar ve ileride tıkanıklıklara yol açabilecek yerlere de uygun müdahaleler yapılır.

Tıkanıklık Açma firmamız tarafından verilen bir hizmettir. Yıllardır bu alanda faaliyet gösteren bir firma olarak, sizlere en uygun fiyatlarla en iyi hizmeti sunmayı hedefliyoruz.