Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağı genellikle eski tesisatta ortaya çıkan bir problemdir. Zamanla yıpranan boru bu probleme sebep oluyor. Bu problemi ortadan kaldırmanın ise basit birkaç yolu vardır. Profesyonel destek alınarak bu problem tamamen yok edilebilir. Eğer kaçak giderilmez ise yüksek su faturaları ödemek kaçınılmaz bir hal alacaktır. Siz de firmamızdan profesyonel destek alarak su kaçağı tamiri nasıl yapılır hakkında kafanıza takılan tüm sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Özel yöntemler ile kaçak tespiti sonrasında ise kaçak giderme işlemi gerçekleşmektedir. Bu sayede hem süreç kısalıyor hem de maliyete oldukça dip seviyelere iniyor.

0850 432 90 69 0553 690 90 67

Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kaçak tipi farklı tip cihazlar ile yapılmaktadır. Bu cihazlar kameralı, sonar ve nemölçer cihazlardır. Kameralı cihazlar farklı boyutlarda irili ufaklı kameralara sahiptir. Bahsi geçen cihaz tesisatın borularında gezerek operatöre kaçak olan noktayı gösterir. Diğer bir cihaz türü ise sonar sistemlerdir. Bu sistemler ise kaçağın olduğu noktada sesi değişen su yardımıyla kaçağı tespit eder. Noktasal olarak yapılan bu kaçak tespiti de oldukça hassas ve başarılıdır. Diğer bir kaçak tespit yöntemi ise nemölçer işe yapılan kaçak tespitidir. Bu kaçak tespitinde duvarda biriken nemin miktarına göre kaçak tespiti yapılır.

Tüm Tesisatın Üstünün Açılması Gerekir Mi?

Kaçak tespiti yapıldıktan sonra sorulan önemli bir soru ise su kaçağı tamiri nasıl yapılır sorusudur. Tamir işleminde tüm tesisatın açılması gerekmez. Bu sadece profesyonel çalışan kişilerce mümkündür. Mahalle tesisatçısı olarak anılan kişiler tüm tesisatın açılmasını isteyecek ve bu yolla kaçağınızı bulacaktır. Fakat firmamızın uzman kadrosu noktasal olarak kaçağı tespit edecek ve küçük bir alanın açılmasını isteyecektir. Bu sayede kaçak dakikalar içinde giderilecektir. Kaçağa sebep olan dirsek veya boru parçası değiştirilir. Sonucunda kaçak giderilmiş olacaktır.

Ne Kadarlık Bir Alan Kırılarak Tesisat Açılır?

Yaklaşık olarak 20 cm kadar bir bölüm açılarak tesisat onarımı yapılıyor. Bu son teknoloji cihazlar sayesinde mümkün kılınmaktadır. Eski yöntemler ile kaçak tespitinde tüm tesisatın üstü açılmaktaydı. Bu ise zaman kaybına ve ek olarak masraflara yol açmaktaydı. Firmamızın profesyonel servisleri sadece 20 cm civarında bölümü kırarak tesisatı onarabilme kabiliyetine sahiptir.

Puan Verin
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir