Su Kaçakları

Su Kaçakları

Su kaçakları özellikle eski binalarda sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Bu sorunun temel sebebi ise tesisatın yıpranmasıdır. Ne kadar kaliteli malzeme kullanılırsa kullanılsın tesisat bir yerden sonra yıpranacaktır. Burada malzemenin kaliteli olması sürecin uzamasını sağlamaktadır. Yıprandıktan sonra ise kaçaklar ortaya çıkacaktır. Bu kaçaklar kimi zaman bir sızıntı şeklinde kimi zaman ise daha büyük boyutlarda olabilir.  Bahsi geçen kaçak sorununu bir an önce çözmek maddi açıdan rahatlamanızı ve daha az giderin oluşmasını sağlayacaktır. Siz de firmamızdan su kaçakları giderme hizmeti alarak bu sorununuzu yok edebilirsiniz. Bu şekilde başarılı sonuçlar almanız mümkün olacaktır.

0850 432 90 69 0282 788 82 18 0553 690 90 67

Su Kaçaklarına Neler Sebep Olur?

Su kaçaklarının temel nedeni tesisat elemanlarının yıpranmasıdır. Diğer bir sebebi ise tesisat güzergâhıdır. Yeni yapılan bir tesisatın güzergâhı hatalı ise hat üzerine yüksek miktarda yük binecektir. Bu yükü taşıyamayan tesisat patlayacak ve kaçağa sebep olacaktır. Diğer bir kaçak nedeni ise kötü işçiliktir. Boruların birleşme yerinde düzgün işlem yapılmaz ise tesisat su kaçırır. Bu kimi zaman pis su kimi zaman ise temiz su olabilir. Kanalizasyon suyunun evinize dolmasını ve sağlıksız bir ortam oluşturmasını istemiyorsanız mutlaka kaçak tespiti yaptırmalısınız.

Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Eğer su kaçakları nasıl tespit edilir sorusuna cevap arıyorsanız öncelikle son teknoloji cihazlara sahip firmamızı tercih etmenizi öneririz. Bu sayede daha başarılı sonuçlar almanız mümkündür. Noktasal olarak yapılan kaçak tespiti ile sorun dakikalar içinde belirlenir. Soruna neden olan noktadaki sızıntı giderilir ve size kaçağı olmayan tesisat teslim edilir. Kameralı, sonar ve nem düzeyine göre ölçüm yapan cihazlar ile firmamız hizmet veriyor. Tüm bu cihazlar ile kaçağınız maksimum 30 dakika içinde tespit edilmektedir.

Su Kaçakları Nasıl Giderilir?

Noktasal olarak tespit edilen kaçağın üstü açılmaktadır. Bu kaçağa sebep olan yere kaynak yapılmakta ve ek yapıldıktan sonra tekrar kapatılmaktadır. Bu şekilde sağlıklı tesisata kavuşmanız mümkün oluyor. Kullanılan malzeme de kaliteli olduğu için uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan tesisatınızı gönül rahatlığı ile kullanmanız mümkün oluyor.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.