Tekirdağ Kameralı Garantili Su Kaçağı Tespiti

Tekirdağ Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Dairelerimiz yada iş yerlerimizin büyük problemlerinin başında komşuya akan su sızıntıları gelir. Su sızıntıları boruların zamanla özelliğini kaybetmesi yada kaynak yapıldığı sırada önemsenmeyen bir hata yüzünden meydana gelmektedir. Bizler kolay kolay bunun farkında olmayız ta ki komşumuz kapımızı çalıncaya kadar. Bazen duvardan geçen su borularında da bir kaçak meydana geldiğinde alt komşunuzun altına dahi su sızdırabilir. Farkında olmadığımız halde yüksek gelen faturanızda sizin su kaçağınız olduğunun belirtisidir.

Peki dairenizde su kaçağının var olup olmadığını nasıl anlarsınız ? Bütün muslukları kapatıp dairemizde su kullanımını durdurarak kontrol ediniz. Fakat hiçbir musluktan su damlaması olması gerekiyor. Musluklar kapalı konuma getirilip damlayan musluklar iyice sıkılıp dışarıda ki su sayacı kontrol edilir. Eğer su sayacında ki dişli çember dönüyor ise dairenizde su kaçağı olduğu açıkça bellidir. Eğer çemberde hareket yok ise bu kezde rakamlar bir kağıda yazılıp 10 dakika sonra kontrol edildiğinde artmışsa buda sizin dairede su kaçağı var demektir. Su kaçağı her zaman temiz su borusunda olmayabilir. Yani su sayacında hiçbir değişim yoksa sizin dairenizde su kaçağı yoktur demek doğru olmaz. Su kaçağı bazen de atık su borularında meydana gelir.

0282 788 82 18 0553 690 90 67

Temiz su borularında olabilecek hataları yukarıda yazmıştım. Şimdi atık su kaçağı hatalarını belirteyim. Genelde atık su borularında su kaçağı tespiti yapılırken kameralı cihazlı su kaçağı tespiti yapılmalıdır. Kameralı atık su kaçağı yapılırken kameralı cihazın önemi büyüktür. Borulardaki çatlaklar,kırıklar,ezilmeler ve conta hataları su kaçağına en çok neden olan unsurlardır. Bu boruların dışında fayans hataları da su sızıntılarına neden olur. Firmamız garantili su kaçağı bulma konusunda uzmandır. Adı üzerinde garantili su kaçağı bulma olduğu için her türlü cihaz mevcut olduğundan bulamayacağımız su kaçağı çok nadirdir. Su kaçağı bulma garantisini de her firma vermemektedir. Şuan en büyük su kaçağı firmasının bile halen ihtiyacı olduğu bir çok ekipman vardır. Firmamızda bütün donanımsal ekipman mevcut olduğundan maliyetler daha düşük su kaçak tespit fiyatları daha uygundur. Üstelik herhangi bir cihazla su kaçağı bulmak için ekstra cihaz parası ödemezsiniz.

Tekirdağ Su Kaçağı Bulma

Dairenizde yaptırdığınız tadilatlarda su tesisatının sağlam olması sorunları minimum seviyenin altına indirir. Alt yapı tesisatında en önemli atık su borusu yani pimaşlar, bu boruların markası herhangi bir marka olabilir. Fakat bu pimaşların nakliyesi,taşıması,depolanması veya montaj sırasında alabileceği bir darbe ileride başınıza yeniden tadilat işi açabilir. Atık su borularının yapımı sırasında kesinlikle tüm yatay geçişlere silikon sürülmeli, conta kısımlarının ve boruların birbirine geçme mesafesi doldurulmalı, akıntı yönünün eğimi doğru tarafa verilmelidir.

Alt yapı tesisatının atık su borularında bulunan tüm su kaçak noktaları tamiri zor olduğundan kırılarak yeniden yapılması gerekir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer alt yapı tesisatı da temiz su borularının testinin 10 bar basınç ile test edilmesidir. Önceden test edilerek tesisatın zayıf noktaları tespit edilebilir.Boruların zamanla patlamasının önüne geçmek mümkün değildir. Fakat su tesisat kaçak noktalarını bulmak da yapmakta kolaydır, yenilenmesi gerekmez. Tek bir nokta kırılıp temiz su kaçağının tamiri yapılabilir. Firmamızda mevcut cihazlar ile su kaçağının yerini noktasal olarak buluyoruz. Tamiratı cüzi bir fiyata anlaşarak, arızanızı gideriyoruz.

Puan Verin
[Toplam: 5 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir