Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Tesisatta Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Tesisattaki su kaçağı basit birkaç yöntem ile anlaşılabilir. Önemli olan kaçağın zamanında tespit edilmesi ve müdahaleye geçilmesidir. Zamanında tespit edilmeyen kaçaklar ilerleyen süreçte farklı sorunlara yol açacaktır. Kaçaklar büyüyecek ve su patlaklarına, su taşkınlarına neden olacaktır. Bu ise evde maddi hasarın ortaya çıkmasını kaçınılmaz yapacaktır. Siz de firmamızdan profesyonel destek alarak tüm sorunları ortadan kaldırabilir, bu konuda tüm ihtiyacını giderebilirsiniz. Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna cevabı tam profesyonel cihazlar ile bulabilirsiniz. Firmamızın tüm bölge servisleri son teknoloji cihazlar ile hizmet vermektedir.

0850 432 90 69 0282 788 82 18 0553 690 90 67

Bireysel Kaçak Tespiti Yapılabilir Mi?

Kaçak tespitinin bireysel yapılması da mümkündür. Ana kesme vanası kapatıldığı takdirde su saati halen dönmeye devam ediyorsa bu durumda kaçak olduğu söylenebilir. Fakat daha küçük boyutlu kaçakları bu şekilde tespit etmek neredeyse imkânsızdır. Bunun yerine özel cihazlar ile kaçak tespiti yapan firmamızı tercih edebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise duvardaki nemlenme miktarına göre kaçağın tespitidir. Bu yöntem tavanda veya farklı bölgelerde su sızıntısının tespiti ile mümkündür. Fakat etkili sonuç alınması imkânsızdır.

Özel Cihazlar İle Hangi Tür Kaçaklar Tespit Edilebilir?

Özel kameralara sahip cihazlar ile her türlü kaçak tespit edilebilir. Özel kameralar tesisat içerisinde gezerek görüntüyü operatöre aktarır. Bu sayede başarılı sonuçlar alınması da kaçınılmaz olacaktır. Siz de firmamızdan destek alarak kameralı cihazlar ile kaçak tespiti yapılmasını sağlayabilirsiniz. Tesisatta su kaçağı nasıl anlaşılır sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise sonar sistemlerdir. Bu sistemler kaçağı sese duyarlı özel sensor vasıtasıyla bulur. Kısa sürede kaçak tespiti yapılarak onarım aşamasına geçilmesini sağlar.

Kısa Sürede Kaçak Tespiti Yapılabilir Mi?

Kaçak tespiti süresi özel cihazlar ile maksimum 30 dakika sürmektedir. Bu sürenin sonunda kaçak noktasal olarak tespit edilir. Noktasal tespitin amacı kaçak olan bölgenin üstünün açılmasıdır. Diğer türlü kaçak tespiti yapıldığında ise tüm tesisatın açılması gerekecektir. Bu özel cihazlar ile açılan alan oldukça küçültülmektedir. Sonuç olarak maddi giderler de dip seviyeye çekilmektedir. Siz de daha detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Puan Verin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir