Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evde Nasıl Yapılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Evde Nasıl Yapılır?

Tuvalet Tıkanıklığı Açmak İçin İpuçları

Tuvalet tıkanıklığı evde nasıl yapılır? Tuvaleti tıkalı ve pompa yoksa ne yapmalısın? Tıkanmış bir tuvalet durumunu ele almanın bir yolu olmalı, değil mi? Evet! Oldukça fazla var. Tıkanmış bir tuvalet kendi başına açmak acil bir durumdur; bu nedenle, pompa olmadığı zamanlar için birden fazla çözüm olmalıdır.

Bir pompa yoksa, bir sonraki içgüdünüz bir tesisatçı aramak olabilir. Ama benim gibi iseniz, bir tesisatçı çağırmadan ve planlanmamış faturaları ödemeden önce kitaptaki her numarayı deneyeceksiniz. Bazen, tesisatçının gelmesi için çok geç, ya da herhangi bir tesisatçının gelmesini sağlayamazsınız, çünkü Pazar günü ya da tatil. Piston yok, tesisatçı yok, sorun yok! Bunun için , tıkanmış tuvaletinizin engelini kaldırmak için kullanışlı bilgilerin bir listesini derledik .

Bu ipuçlarını tartışmaya başlamadan önce, tutarlı tıkanmanın daha ciddi bir tuvalet sorununun belirtisi olabileceğini bilmelisiniz. Sık sık tuvalet tıkanıklığı yaşıyorsanız, tuvaletinizin neden tıkandığını gösteren tuvaletler neden tıkanır? yazımızı okuyabilirsiniz. Tıkanıklık klozet üzerinde taşmaya neden oluyorsa, klozet içine kimyasal sıvı içeren denemeden önce suyun bir kısmını çıkarmalısınız.

İşte tuvalet tıkanıklığı açma teknikleri;

1. Tutma Floş Tekniği

Tıkanma önleme ipuçlarımızın en kolayı ile başlayacağız. Tıkanıklıklar zayıf yıkamalardan kaynaklanabilir. Yıkama (sifon kullanımına verilen isim) düğmesine yarıya kadar basıp yada çektiyseniz, kaybolduğunda atığın tamamen gittiğini varsaya bilirsiniz. Bununla birlikte, büyük dışkının tuvalet çukuruna sıkışma eğilimi çok yüksektir, bu da tıkanmaya neden olabilir.

Suyun beklenenden biraz daha yükseldiğini fark ederseniz, tekrar yıkarken düğmeyi tam basın. Basınç uygulandığında, kanat açık kalır; bu, suyun hareket etmesini sağlamak için ihtiyacınız olan tek şey olabilir. Çift sifonlu bir tuvalete sahipseniz, daha fazla su serbest bırakan düğmeyi yıkayın ve basılı tutun.

2. Bir Sıcak Kova Su İle Yıkayın

Bu teknik, tıkanma çabalarınızı ödüllendirebilir veya zarar verebilir. Bunun nedeni, eğer işe yaramazsa, tuvaleti ağzına kadar doldurmuş olmanızdır. Eğer öyleyse, tıkanıklığı zorla değiştirecek ve borudan zorlayacaktır. Peki bunu nasıl yapacağız? Buradaki amaç, tıkanıklığın yerinden çıkması umuduyla yeterli baskı ile yıkamaktır.

 

Bir kovayı sıcak suyla doldurun, klozetinizi su kabı yukarı kaldırılmış olarak kapatın, daha yüksek, bu yöntem için daha iyi. Minimum hızda yıkayın. Minimal, tıkanmış kütlenin yerini değiştirmek için gereken basıncı yaratır. Tuvaletin doldurulduğunu fark ederseniz, kendinizi yarıda durdurun ve diğer yöntemleri deneyin.

3. Bir Elbise Askısı Kullanın

Muhtemelen bu tekniğin eski okul olduğunu düşünüyorsunuz, ancak tuvalet tuzağı alanına yakın olan engeller için gerçekten yararlı olabilir. Bir tel askı alın; tel parçasını bantla kapatın, böylece kasenin porselenine zarar vermezsiniz. Bundan sonra askıyı deliğe itin; bir dakika kadar çalkalayın, sonra yıkayın.

4. Tuvalet Burgu

 

Bu araç çoğunlukla tesisatçılar tarafından kullanılır ve evinizde bir tane varsa, şanslısınız demektir. Ancak, tuvaleti sık sık tıkanırsa, bir dalgıçtan daha iyi çalıştığı için tuvalet burgu almayı düşünmelisiniz.

Tuvalet burgu, tıkanıklığı gidermek için tuzak alanına giren küçük bir yılan gibi çalışır. Esnekliği, klozetinizi çizmeden klozet içindeki kıvrımlara ayarlanmasını sağlar. Daha çok askı tekniğinin modern ve daha etkili bir versiyonu gibi.

5. Sirke Ve Karbonat

 

Onunla yüzleşelim, tıkalı bir tuvaletle uğraşmak biraz dağınık ve dağınıklığa temas etmek yerine daha rahat bir teknik isteyebilirsiniz.

Tıkanmış klozetinize iki bardak sirke ve yarım bardak karbonat karışımı dökmek tıkanıklığınızı çözme eğilimindedir. Yıkamadan önce 2-3 saat tuvalette bırakmanız tavsiye edilir. Bu karışımı fırtına yerleştikten sonra klozetiniz için bir temizlik maddesi olarak kullanabilirsiniz.

6. Sıcak Su Ve Bulaşık Yıkama Sabunu

Bu başka bir yaygın teknik, garip bir şekilde, birçok insan bunu bilmiyor. Tek ihtiyacınız olan bir kova ılık su ve bulaşık deterjanı. Bu bulaşık yıkama deterjanı, sıcak su tıkanıklığı çözerken bir yağlayıcı görevi gören borunun iç duvarlarını kaplar.

Su ısınırken sabun önce girer. Su yeterince ısıtıldığında, yanmamak için dikkatlice klozet içine dökün. Yıkamadan önce karışımı tuvalet kabında 15-25 dakika bekletin.

7. Plastik Şişe Kullanma

Size kolaylık olması için bu tekniği de uygulamalı olarak düşünebilirsiniz; ancak, tıkanmış bir tuvalet durumundan çıkmanın yolu olabilir. İlk olarak, kanadı kapatın. Ellerinizi kirleteceğiniz için eldiven giymeniz gerekir. Suyu klozetinizden çıkarmak için bir kase kullanın. Bir şişeye ılık su dökün ve başparmağınızla örtün. Şişeyi klozetinize doğru yönlendirin ve başparmağınızı çıkarın ve şişeye bastırın. Bu, suyu ve umarım tıkanıklığı atık borudan dışarı iter.

8. Kimyasal Açıcı Kulanın

Tıkanmış tuvalet sizin değilse bu teknik çok yardımcı olacaktır. Çoğu ev sahibinin banyoda açıcısı vardır ve genellikle gider açıcı olarak adlandırılır.

Tıkanmış bir tuvalete müdahale etmek için, tuvalet kabına biraz açıcı damlatın. Bu, atık borusunda bulunan herhangi bir tıkanıklığın çözülmesine yardımcı olur. Yıkamadan önce birkaç dakika bekletin. Açıcılar hızlı ve güvenilirdir; zaten sahip değilseniz kendiniz almak isteyebilirsiniz.

9. Tuvalet Fırçası

Tıkanıklık atık tuzağına yakın yerleştirilirse bu teknik işe yarayacaktır. Bununla birlikte, aşağı inmeniz, fırçayı atık tuzağından zorlamanız ve birkaç kuvvetli itme yapmanız gerekir. Evet, iğrenç, ama bir tesisatçı beklerken evi koklamaktan çok daha iyi.

10. Fışkırtma Tabancası Süzgeci

 

Tuvalet kabındaki suyu boşaltmak istiyorsanız bu özellikle yararlıdır. Bir süngerle muhtemelen uzun saatler kullanacaksınız, ancak bu otomatik araç size ıslatma ve sıkma stresini kurtarıyor.

Klozetteki suyu boşalttıktan sonra tıkanıklık açmak oldukça kolaylaşır. Boşalttıktan sonra, çok daha yüksek başarı şansı olan diğer ipuçlarını deneyebilirsiniz.

11. Lastik Eldivenler

Başlığı okurken muhtemelen bu yönteme kaşlarını çattınız. Ancak, atık borusu içinde büyük bir tıkanıklık varsa, bu uygulamalı tekniği kullanmak dağınık durumdan tek biletiniz olabilir.

Gerçek şu ki; ne bulacağınıza şaşıracaksınız; kelime oyunu yok. Tesisatçılar bir tuvaleti tamir ederken veya takarken garip şeyler bulma eğilimindedir. İpucu olarak, iş için ihtiyacınız olan şeylerin listesine burun maskesi ekleyebilirsiniz.

12. Güçlü Kimyasallar

 

Nötralize edici ajanlar / özellikler içeren kimyasallara aşina iseniz, bunları çözücü ajanlar olarak çalışabilecekleri için kullanmaya başvurabilirsiniz. Herhangi bir kimyasal madde kullanmadan önce, çevrimiçi olarak kontrol edin veya kimyasalları bilen birine sorun, böylece tuvalet borularınıza zarar vermezsiniz.

13. Islak Veya Kuru Vakum Kullanılması

Bu teknik yaygın değildir, ancak etkilidir. Elektrikli süpürgenizi hazırlayın; memeyi klozet deliğinin içine sabitleyin. Ayrıca, tuvalet içeriğinin sızmaması için, memenin elektrikli süpürgeye sıkıca sabitlendiğinden emin olmalısınız.

Bundan emin olduktan sonra, tıkanıklığı emmeye devam edebilirsiniz. Tüm suçlular vakumda yakalanamayabilir, ancak vakumlamadan sonra gerisini temizleyebilmelisiniz.

14. Bir Tesisatçı Arayın

Kabul edelim; hepimiz bu etkinliklerinden hoşlanmıyoruz. Bu sizseniz, tuvaleti temizlemek için bir tesisatçı çağırmaktan çekinmeyin. Ayrıca, tuvaletinizi düzeltmek için bir tesisatçı kiralamanın biraz pahalı olabileceğini de unutmamalısınız.

Bir tesisatçı aramak istemediğiniz için muhtemelen bu bloğu okuduğunuzu biliyoruz, ancak tekniklerin hiçbiri size hitap etmiyorsa, kakayu tuvalette bırakmayın; Şimdi bir tesisatçı arayın. Ayrıca, düz tuvaletler de dahil olmak üzere farklı türde bir tuvalet kullanıyorsanız, bir tesisatçı çağırmanızı öneririz .

Son Düşünceler

Bu blogda bahsedilen ipuçlarının çoğu ev yapımı ve ucuzdur. Tesisatçı bulana kadar bu teknikler geçici bir çözüm sağlayabilir. Ayrıca, kimyasallar iyi çalışır, ancak son etkiler konusunda dikkatli olmalısınız. İşler elden çıkarsa tesisatçı çağırmaktan çekinmeyin.

Daha önce tıkanmış bir tuvaletle uğraştınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde sizin için neyin işe yaradığını bize bildirin.

İlgili Aramalar

Alaturka tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır

Tıkanan tuvalet nasıl açılır karbonat

Tıkanan tuvalet nasıl açılır kadınlar kulübü

Apartmanda tuvalet tıkanması

Tuvalet tıkanıklığı açma kimyasalı

Alaturka tuvalet tıkandı ne yapmalıyım

Alaturka tuvalet su gitmiyor

Kırmadan tuvalet tıkanıklığı açılır

Puan Verin
[Toplam: 11 Ortalama: 4.9]

2 yorum

  1. inanılmaz bilgiler. Gerçekten başarılı bir blog. sürekli takipteyim.

  2. gerçekten bu konuda seçim yapmaktan memnun kaldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.